Odvážte sa odlíšiť
Niekedy sú najlepšími momentmi tie, keď svet neformuje nás, ale my formujeme svet. To je esencia a duch modelu KONA. S dynamickou kombináciou štýlu a výkonu spolu s najmodernejšími technológiami si toto kompaktné SUV zasluhuje podrobnejší pohľad.

Preskúmajte svet KONA

DIZAJN

Vďaka kombinácii modelovaných plôch a dizajnových hrán je nový Hyundai KONA expresívny z každého uhla. Atletické plochy prechádzajú do obloženia blatníkov kontrastnej tmavej farby, čím zvýrazňujú energický dizajn SUV.

 • You style it. Kombináciou tvarovaných línií so štýlovými hranami je úplne nová KONA expresívna z každého uhla. Dvojtónové strešné a vonkajšie zrkadlá KONA vám dajú možnosť prispôsobiť farebné kombinácie tak, aby vyhovovali vášmu osobnému štýlu. Odvážte sa byť iný.
 • You shine it. Niekedy je dobré nabrať nový smer, rovnako ako v prípade úplne nového modelu KONA. Dizajn predných dvojitých svetlometov s dennými svetlami LED vytvára nezameniteľný dizajneérsky podpis prednej masky.
Dynamika
Max. výkon
177 k
Max. krút. moment
265 Nm

1.6 T-GDi

benzínový motor

Turbokompresorom prepĺňaný benzínový štvorvalec 1.6 T-GDI s výkonom 130 kW (177 k) vás zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako 8 sekúnd. Spolu s rýchlo radiacou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT a s pohonom všetkých kolies máte dostatok výkonu a suverenity, aby ste s ľahkosťou zvládli všetky jazdy v meste aj mimo neho.


Technológia
Hyundai KONA vám poskytuje dokonalú konektivitu a inovatívne technológie uľahčujúce život – ako head-up displej. A ozvučovací systém KRELL kategórie premium zabezpečuje dokonalý zvuk, ktorý vás naplno rozhýbe.

Head-up displej

Náš nový head-up displej vám vďaka špičkovej jasnosti pre ľahkú viditeľnosť, pomôže zostať v bezpečí tým, že vám premietne dôležité informácie ako rýchlosť, navigačné pokyny a upozornenia priamo do zorného poľa.

Pripojiteľnosť

Celokom nová Kona poskytuje bezproblémové pripojenie, ktoré očakávate a inovatívne technológie, ktoré uľahčujú život. S 8" dotykovým displejom máte všetko ľahko prístupné pomocou aplikácií Apple CarPlay™ a Android Auto™.

Zvukový systém Premium

Prémiový zvukový systém od spoločnosti KRELL dodáva hviezdny výkon zvuku, aby ste ho mohli jazdiť v štýle.

DESIGN

Dotvorte to
Nový Hyundai KONA bol navrhnutý tak, aby upútal na pohľad – a zrýchlil tep. Sebavedomý a výrazný dizajn exteriéru priťahuje pohľad atleticky modelovanými tvarmi, úzkymi svetlami z LED a jedinečnými detailmi, ktoré zvýrazňujú silnú DNA modelov SUV značky Hyundai.

Spredu

Jedinečný dizajn horizontálne rozdelených reflektorov Full LED a denných svetiel z LED vytvára spredu nezameniteľný svetelný podpis.

Charakteristická kaskádovitá maska chladiča Hyundai v kombinácii s horizontálne rozdelenými reflektormi vytvára výraznú prednú časť.

Zboku

Strecha a vonkajšie spätné zrkadlá v kontrastnej farbe vám umožňujú individualizovať farebnú kombináciu podľa osobného vkusu.

Matne strieborné dekoračné lišty na bokoch dodávajú vozidlu eleganciu.

Na výber sú atraktívne zliatinové disky do formátu 18 palcov.

Zozadu

Úzke zadné svetlá z LED sú horizontálne rozdelené, smerové a cúvacie svetlá sú zapustené v plastových obkladoch blatníkov.

V efektnom zadnom spojleri je integrované tretie brzdové svetlo z LED.

Zladíte to
Je to aj pozornosť venovaná detailom, ktorá robí nový Hyundai KONA takým výnimočným. Materiály vysokej kvality spolu so starostlivým vypracovaním vytvárajú príjemné prostredie v interiéri. A na individualizáciu interiéru si môžete vybrať zo štyroch farebných kombinácií. Koniec nudným prístrojovým panelom!

Bright Orange

Oranžové akcenty na obrubách mriežok ventilácie, okolo radiacej páky, na prstenci tlačidla štartovania motora, ako aj prešívanie na sedadlách a na volante. Všetky verzie interiéru majú čierny strop.

Red Hot

Farebné zhotovenie Red zahŕňa tiež farebné bezpečnostné pásy, ako aj čierne lesklé vnútorné kľučky dverí a spodné rameno volantu.

Lively Lime

Farebné zhotovenie Lime zahŕňa tiež farebné bezpečnostné pásy, ako aj čierne lesklé vnútorné kľučky dverí a spodné rameno volantu.

Classic Grey

Grey je štandardné zhotovenie interiéru, ktoré má prvky klasickej matne sivej farby na obrubách mriežok ventilácie, okolo radiacej páky, na prstenci tlačidla štartovania motora, ako aj prešívanie na sedadlách a volante.

VÝKONNOSŤ

Zrýchlite to
Tak, ako to máte radi. Výkon, radosť z jazdy a efektivita. KONA poskytuje na výber dva vysoko účinné, turbokompresorom prepĺňané benzínové motory. Vrchol predstavuje štvorvalec 1.6 T-GDI s výkonom 130 kW (177 k), ktorý sa montuje so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT a s pohonom všetkých kolies. Prevodovka DCT kombinuje účinnosť a dynamiku manuálnej prevodovky s pohodlím automatickej prevodovky. Základným motorom je trojvalec 1.0 T-GDI s výkonom 88 kW (120 k) poháňajúci predné kolesá prostredníctvom 6-stupňovej manuálnej prevodovky. V roku 2018 ponuku rozšíri nový naftový motor 1.6 CRDi.
 • 1.0 T-GDi
  benzínový motor

  Na ekonomickejšiu mobilitu si môžete zvoliť turbokompresorom prepĺňaný benzínový trojvalec 1.0 T-GDI s výkonom 88 kW (120 k) a s maximálnym krútiacim momentom 172 Nm. K priaznivej spotrebe paliva prispieva elektronicky ovládaný obtokový ventil zlepšujúci reakciu motora a krútiaci moment pri nízkych otáčkach. Injektory GDI vstrekujú palivo priamo do valcov pod nadpriemerne vysokým tlakom 200 barov, čím sa zabezpečuje čisté spaľovanie a znižuje sa spotreba paliva a emisie. Motor sa montuje v kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a s pohonom predných kolies.

  1.0 T-GDi
  Max. výkon
  120 k
  Max. krút. moment
  172 Nm
 • 1.6 T-GDi
  benzínový motor

  Turbokompresorom prepĺňaný benzínový štvorvalec 1.6 T-GDI umožňuje vynikajúcu akceleráciu z 0 na 100 km/h za menej ako 8 sekúnd. Motor s výkonom 130 k (177 k) a s maximálnym krútiacim momentom 265 Nm má dostatočný výkonový potenciál na to, aby ste s hravou ľahkosťou suverénne zvládli všetky jazdy v meste aj mimo neho. Kombinuje sa s mäkko radiacou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT a s novovyvinutým kompaktným systémom pohonu všetkých kolies.

  1.6 T-GDi
  Max. výkon
  177 k
  Max. krút. moment
  265 Nm
 • 1.6 CRDi
  naftový motor

  Počas prvého roka predaja ponuku motorov pre Hyundai KONA rozšíri novovyvinutý vysoko efektívny turbokompresorom prepĺňaný naftový štvorvalec 1,6 litra v dvoch výkonových modifikáciách.

  1.6 CRDi
6-stupňová manuálna prevodovka

6-stupňová manuálna prevodovka

6-stupňová manuálna prevodovka je optimalizovaná na priaznivú spotrebu paliva. Montuje sa s 3-valcovým turbokompresorom prepĺňaným benzínovým motorom 1.0 T-GDI v kombinácii s pohonom predných kolies.

7-stupňová dvojspojková prevodovka (DCT)

7-stupňová dvojspojková prevodovka (DCT)

7-stupňová dvojspojková prevodovka (DCT) kombinuje účinnosť a dynamiku manuálnej prevodovky s pohodlím automatickej prevodovky. Na výber sú dva jazdné režimy: normál a šport. V režime šport zostávajú jednotlivé stupne zaradené dlhšie, aby sa motor dal vytočiť do vyšších otáčok na dynamickejšiu jazdu.

Zachytíte to

Nový Hyundai KONA je k dispozícii s adaptívnym pohonom všetkých kolies, ktorý zabezpečuje optimálnu trakciu a ovládateľnosť. S ním je jazda po šmykľavom povrchu a na hrboľatých cestách bezpečnejšia a príjemnejšia. Funkcia Advanced Traction Cornering Control aktívne rozdeľuje krútiaci moment na kolesá pri akcelerácii v zákrutách, čím zvyšuje agilitu a zlepšuje stabilitu. To všetko sa prejavuje vo vzrušujúcej jazdnej dynamike – pretože nejde iba o jazdu, ale aj o pocit z nej.

TECHNOLÓGIA

Zvládnete to
Nový Hyundai KONA vám poskytuje dokonalú konektivitu a inovatívne technológie uľahčujúce život – ako head-up displej, bezdrôtové nabíjanie smartfónu a vysoko umiestnený dotykový displej pre lepšiu viditeľnosť a na pohodlný dosah.
Head-up displej (HUD)

Head-up displej (HUD)

Náš nový head-up displej s vysokou intenzitou prispieva k zvýšeniu bezpečnosti premietaním dôležitých informácií ako rýchlosť jazdy, inštrukcie navigácie a výstražné upozornenia do vášho bezprostredného zorného poľa.

Dotykový displej 20,3 cm (8″)

Dotykový displej 20,3 cm (8″)

Navigačný systém s dotykovým displejom 20,3 cm (8″) obsahuje integrovanú navigáciu, mediálne funkcie a prvky konektivity. Zahŕňa aj na 7 rokov predplatené služby LIVE Services s dopravnými informáciami v reálnom čase, so správami o počasí, s upozorneniami na stacionárne radary* a s informáciami o bodoch záujmu POI.

* Funkcia upozornenia na stacionárne radary nie je dostupná vo všetkých štátoch.

Bezdrôtové nabíjanie telefónu

Bezdrôtové nabíjanie telefónu

Priehradka na bezdrôtové nabíjanie (podľa štandardu Qi), umiestnená v stredovej konzole, umožňuje pohodlne nabíjať kompatibilné smartfóny bez použitia nepraktických a nevzhľadných káblov.

Digitálny informačný displej

Digitálny informačný displej

Displej LCD s uhlopriečkou 10,7 cm (4,2″) v združenom prístroji prehľadne zobrazuje dôležité jazdné informácie ako status aktívnych bezpečnostných systémov, dojazd, spotrebu paliva, navigačné inštrukcie, vonkajšiu teplotu a ďalšie.

BEZPEČNOSŤ

Hyundai SmartSense
So systémom Hyundai SmartSense, naším prelomovým komplexom vyspelých asistenčných systémov, je KONA lídrom segmentu v oblasti aktívnych bezpečnostných technológií – pre vašu bezpečnosť a bezstarostnosť. Od automatického núdzového brzdenia na predchádzanie kolíziám cez monitorovanie vozidiel v mŕtvych uhloch vás KONA počas jazdy môže upozorniť na rozličné nebezpečenstvá.
Forward Collision-Avoidance Assist (FCA) s detekciou chodcov

Forward Collision-Avoidance Assist (FCA) s detekciou chodcov
Systém FCA využíva prednú kameru a radarový senzor na monitorovanie premávky pred vozidlom. Keď zaregistruje riziko potenciálnej kolízie s vozidlom idúcim vpredu alebo s chodcom, upozorní vás, a ak je to potrebné, aj automaticky zabrzdí vozidlo.

Lane Keeping Assist (LKA)

Lane Keeping Assist (LKA)
Štandardný systém LKA využíva prednú kameru na monitorovanie čiar vodorovného dopravného značenia jazdných pruhov na ceste. Ak máte tendenciu neúmyselne vybočiť s vozidlom z jazdného pruhu, upozorní vás výstražným signálom a v prípade potreby korekciou riadenia vráti vozidlo do jazdného pruhu.

Blind Spot Collision Warning s funkciou Lane Change Assist

Blind Spot Collision Warning s funkciou Lane Change Assist
Systém využíva 2 radarové senzory v zadnom nárazníku a vizuálne upozorňuje na vozidlá v oblasti mŕtvych uhlov spätných zrkadiel. Ak v takej situácii zapnete smerové svetlá, Lane Change Assist vás upozorní akustickým výstražným signálom.

Reflektory Full LED

Reflektory Full LED
Asistenčný systém diaľkových svetiel High Beam Assist v tme registruje protiidúce vozidlá, ako aj vozidlá idúce v tom istom jazdnom pruhu a automaticky podľa potreby prepína na tlmené svetlá. Statické odbočovacie svetlá osvetľujú bočnú oblasť vozidla pri zatáčaní, čím zlepšujú viditeľnosť v noci.

Rear-Cross Traffic Collision Warning (RCCW)

Rear-Cross Traffic Collision Warning (RCCW)
Pri cúvaní z parkovacieho miesta na cestu znižuje riziko kolízie systém Rear-Cross Traffic Collision Warning. Pomocou 2 radarových senzorov vás upozorňuje na vozidlá približujúce sa zboku.

Driver Attention Warning (DAW)

Driver Attention Warning (DAW)
Tento štandardný prvok vybavenia zvyšuje bezpečnosť monitorovaním a analyzovaním spôsobu ovládania vozidla. Keď zaregistruje známky únavy, upozorní vás zvukovým výstražným signálom a správou na displeji v združenom prístroji odporúčajúcou urobiť prestávku na odpočinok.

KOMFORT

Naložíte to
Nový Hyundai KONA je navrhnutý tak, aby odviezol všetko, čo vo svojom rušnom živote potrebujete. Poskytuje veľa miesta pre posádku aj na batožinu – s objemom batožinového priestoru 361 litrov, ktorý je na špičke triedy. A je jedno, čo sa vydáte preskúmať, KONA vám poskytuje dokonalú konektivitu a inovatívne technológie uľahčujúce život. Ozvučovací systém KRELL kategórie premium zabezpečuje dokonalý zvuk, ktorý vás naplno rozhýbe.

Všestranný Hyundai KONA svojím priestorom na nohy, vnútornou šírkou kabíny a výškou stropu nad sedadlom patrí k najlepším v triede. K tomu má kompaktné SUV batožinový priestor so základným objemom 361 litrov, ktorý sa dá jednoduchým stlačením gombíka zväčšiť sklopením operadla zadného sedadla. A potom máte k dispozícii 1 143 litrov priestoru – perfektný formát na víkendové výlety.

Zahráte to

Buďte online v meste alebo choďte off-road a celou cestou púšťajte hudbu. Ozvučovací systém KRELL kategórie premium zabezpečuje dokonalý zvuk, ktorý vás naplno rozhýbe.
A je jedno, čo sa vydáte preskúmať, nový Hyundai KONA vám poskytuje dokonalú konektivitu a inovatívne technológie uľahčujúce život. Ako dotykový displej 20,3 cm (8"), umožňujúci ovládať smartfón pripojený cez Apple CarPlay™ a Android Auto™. Vyjadrite sa.

Apple CarPlay™ je registrovaná ochranná známka Apple Inc. Android Auto™ je registrovaná ochranná známka Google Inc.

Ozvučovací systém premium KRELL

Ozvučovací systém premium KRELL

Dotykový displej 20,3 cm (8″)

Dotykový displej 20,3 cm (8″)